Grin3

Pisanie
internetowych

Znaczenie projektowania stron internetowych ma wpływ na Twój sukces

Jeśli naprawdę chcesz zrozumieć proces projektowania stron internetowych, musisz patrzeć poza zewnętrzny wygląd strony internetowej. Bardzo niewielu odwiedzających bierze pod uwagę to, co dzieje się za kulisami witryny, ponieważ różne przeglądarki internetowe interpretują kod wyświetlający tę witrynę na ekranie. Dodatkowe milisekundy czasu ładowania, odmiany przeglądarki, wiek kodu i sama treść mogą całkowicie zmienić doświadczenie użytkownika i wynikające z niego zachowania na stronie internetowej. Jeśli szuka on online sizzling hot deluxe bez rejestracji i wiele stron to oferują, to twoja strona musi być lepsza i szybciejsza od konkurencji aby mieć więcej klientów. Rzućmy okiem za kurtyną, aby poznać niektóre z najbardziej zaskakujących i niesamowitych aspektów projektowania stron internetowych.

Wszystkie przeglądarki internetowe renderują witryny w różny sposób

internetowychKiedy patrzysz na stronę z domowego komputera za pomocą Google Chrome, może to być zupełnie inna przygoda niż twoja znajoma, gdy przegląda tę samą stronę przez Safari na swoim iPhonie. Dlaczego ta sama strona wygląda tak różnie w różnych przeglądarkach? Wszystko zależy od parsowania i renderowania lub od sposobu, w jaki przeglądarki tłumaczą kod i wyświetlają go na ekranie. Niektóre przeglądarki ładują kod w ściśle określonej kolejności, a czasami przeglądarki nie rozpoznają w ogóle określonego kodu. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, HTML5 Rocks ma doskonały podział na to, jak każda przeglądarka analizuje kod i wyświetla go na ekranie. Różnice w przeglądarce mogą sprawić, że utworzenie witryny internetowej zapewni wspaniałe wrażenia wszystkim użytkownikom. Właśnie wtedy wkraczają profesjonalni projektanci stron internetowych. Znają standardy HTML i CSS, znane problemy z przeglądarką oraz sposoby obejścia potencjalnych przeszkód. Zadaniem projektanta stron internetowych jest zapewnienie, że witryna wygląda dobrze i działa poprawnie w wielu różnych przeglądarkach. Przeprowadzają również szeroko zakrojone testy zgodności przeglądarek, aby zidentyfikować potencjalne problemy i ustalić niezbędne poprawki dla tych problemów, zanim strona zostanie uruchomiona.

Projektowanie określa, gdzie użytkownicy będą koncentrować się na swojej stronie internetowej

Internet na zawsze zmienił sposób czytania i przeglądania treści. Udane strony internetowe z przejrzystym i czytelnym układem mają 47% poprawę użyteczności. Jeśli użytkownik nie może szybko przejrzeć witryny i szybko zidentyfikować kluczowe informacje, prawdopodobnie opuści witrynę i odwiedzi inną witrynę. Projektanci stron internetowych dążą do tworzenia witryn, które kierują widzów do najważniejszych informacji, takich jak sklep internetowy, blog Twojej firmy, historia organizacji lub inna treść ważna zarówno dla nich, jak i dla Ciebie. Specjaliści internetowi mogą również korzystać z map ciepła i narzędzi analitycznych, aby sprawdzić, które przyciski i linki są popularne, aby stale poprawiać komfort korzystania z przyszłych aktualizacji na stronie.

Dwuletnia witryna może być zbyt stara

internetowychProjektanci stron internetowych ciężko pracują, by nadążyć za zawrotnym tempem technologii. Ponieważ przeglądarki i urządzenia używane do uzyskiwania dostępu do stron internetowych ciągle się zmieniają, sposób ich projektowania i opracowywania również musi się zmienić. Aby pozostać aktualnym i odpowiednim, cyfrowi specjaliści muszą być na bieżąco z najnowszymi standardami kodowania, aktualizacjami zgodności przeglądarki i algorytmami wyszukiwarek. Nieaktualna strona internetowa może nie wyświetlać się prawidłowo w przeglądarce, nieoczekiwanie problemy z formatowaniem lub nie wyświetlać się skutecznie w wynikach wyszukiwania. Z tego powodu strona, która ma nawet dwa lata może być przestarzała, jeśli nie dotrzymywała kroku tym zmianom.