Grin3

Pisanie

Użyj zielonego ekofonta, spróbuj ocalić świat

Moje ostatnie kilka artykułów dotyczy kwestii zmniejszenia kosztów atramentu dla drukarki. Właśnie napisałem o czcionce Gothic wieku, broniąc tego jako najbardziej przyjaznej dla środowiska czcionki, ponieważ używa najcieńszego znaku, a tym samym co najmniej atramentu. Kiedy piszę ten artykuł, chciałbym natknąć się na ten nowy pomysł czcionki.

Idea, dostępna jako bezpłatna gra online, nazywana jest Ecofont. Chcę powiedzieć z góry, nie jestem w żaden sposób powiązany z Ecofont lub jego twórcami, po prostu myślę, że to świetny pomysł. Plus, Ecofont jest całkowicie darmowy, więc nie miałbym nic do zyskania z promowania tego w każdym razie. Ten artykuł powinien być traktowany jako źródło informacji dla osób zainteresowanych bardziej przyjaznymi dla środowiska środkami druku.

Znajomość czcionki Verdana stanowi podstawę dla Ecofont. Dzięki wbudowanym funkcjom, pozwala to na bardziej przyjazne dla środowiska drukowanie. Listy Ecofont wypełnione są pęcherzykami o białej przestrzeni. Średnio redukcja zużycia tuszu na literę wynosi 20%. Każda litera wydrukowana z Ecofont, uważnie zbadana, wygląda jak kawałek szwajcarskiego sera.

Atrybut szwajcarski jest ledwie widoczny, na szczęście. Aby otwory były widoczne, tekst musi być dołączony do rozmiaru 18 lub większego, a nawet tekst jest nadal czytelny. W rozmiarze 12, jedyną różnicą między regularną Verdana i Ecofont jest niewielkie rozmazanie z Ecofont. To, a 20% oszczędności na tuszu, oczywiście.

To samo używa 20% mniej słów podczas pisania zdań lub wycinania 20% ostatecznego projektu raportu. Żaden z nich nie jest realistyczny, ale z pewnością można to zrobić łatwo i zmienić czcionkę na Ecofont.

Chociaż Ecofont jest w jakiś sposób całkowicie pozbawiony wyzwania na tej szczególnej arenie, przynajmniej na razie, mało prawdopodobne, aby długo pozostawać bez skrupuły (lub wolne). Innym pakietem online o nazwie Preton Saver oferuje opcje oszczędzania pikseli i tuszu do grafiki, zdjęć i różnych czcionek, ale niestety nie jest to bezpłatne. Ma jednak bezpłatny okres próbny i może być warte sprawdzenia, czy pieniądze można zaoszczędzić na dłuższą metę.